PET

Polyester ailesine ait termoplastik bir malzemedir. Isıl işlenmesine bağlı olarak, amorf (şeffaf) ve yarı-kristal (opak ve beyaz) malzeme olarak mevcuttur. En önemli kullanım avantajı, tamamen geri dönüşebilir olmasıdır.

PET kalınlığına bağlı olarak yarı-rijit (yarı-sert) ve rijit (sert) olabilir. Çok hafiftir. İyi bir gaz ve nem bariyeri olarak kullanılır. Serttir ve darbeye karşı dayanıklıdır. Doğal olarak renksiz ve şeffaftır. İnce film olarak üretildiğinde, PET sıklıkla alüminyum ile kaplanır; opak bir hale gelir. PET şişeler, mükemmel bariyer malzemesi olup, özellikle meşrubatlar için çok yaygın kullanım alanı vardır. Çeşitli boyutlarda içme suyu, gazlı içecekler, meyve suyu ve bitkisel yağ şişeleri, fıstık yağı kavanozu, mikro dalga gıda tepsisi örtüsü, salata kapları PET plastiğinden yapılmaktadır. Son yıllarda levha uygulamaları da artmaktadır.

Fiber veya cam partikül dolgulu olduğunda, kayda değer bir şekilde sert ve daha uzun ömürlü bir hal alır. PET, 1941 yılında Calico Printer's Ortaklığı tarafından Manchester'da patentlenmiştir. PET şişe ise 1973 yılında patentlenmiştir.

Neler Yapıyoruz?

Temelleri 1989 yılında atılan Nurpet Ambalaj, PET şişe ve PET kavanoz alanında üretim yapmaktadır. Bu anlamda Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip olan Nurpet, üretim teknolojisi konusunda dünya ölçeğinde saygın üreticilerle işbirliği yaparak müşterilerinin beklentilerine istikrarla karşılık vermektedir. Endüstriyel tasarım ekibimiz, müşterilerin ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri proje bazında değerlendirip bu ciddiyetle sonuçlandırmaktadır. Türkiye’nin tüm bölgelerine ulaşan ürünlerimiz küresel pazarda da önemli üreticilerin özel üretimlerine cevap vermektedir. Nurpet, yapmakta olduğu Ar-Ge çalışmaları ile Türkiye’yi küresel pazarda temsil etmekte ve bu sayede birçok inovatif ürünü de bu pazara kazandırmaktadır.  Müşterilerimize daha fazlasına ihtiyaç duydukları hızlı, yenilikçi, kaliteli ve en önemlisi de ulaşılabilir çözümleri sunmaktan onur duyuyoruz.

Sektörler

Gıda

Her türlü gıdanın ambalajlanması için uygun üretim koşullarında Türkiye'nin en geniş ürün gamı.

Kozmetik

Kozmetik sektöründe kullanılan yüzlerce çeşit ambalaj ile dünyada çok geniş bir satış ağı.

Sağlık

Özel üretim koşulları gerektiren sağlık ambalajları için BRC sertifikalı üretim.

Ürün Grupları

Pet Şişe

28mm ağız çapından 48mm'ye kadar ağız çapı ve 15000cc'ye kadar hacim ile geniş spektrumda Pet şişe üretimi

Pet Kavanoz

53mm ağız çapından 120mm'ye kadar ağız çapı ve 15000cc'ye kadar hacim ile geniş spektrumda Pet kavanoz üretimi

Pet Preform

38mm ağız çapından 120mm ağız çapına kadar çeşitli gramajlarda Pet preform üretimi

Nurpet Ambalaj A.Ş.

Pet şişe, kavanoz ve kapakları konusunda Türkiye'nin en geniş ürün gamına sahip şirket.