Tetraco Group

Alor A.Ş. 2010 yılında grup genelinde çeşitli ticari projeleri gerçekleştirmek üzere kuruldu. 2018 yılı itibari ile de grubun merkezi satın alma şirketi oldu ve çeşitli proje bazlı iç ve dış ticaret konularının gerçekleştirilmesi üzere ticaret hayatına devam etmektedir.

dünya

Kısaca

Alor İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, 2010 yılında paydaşlar tarafından İstanbul'da kuruldu. Kurulduğu dönemde çeşitli alım satım projelerine imza attı. Bununla birlikte, 2015 yılında grubumuzda başlayan 2. faz kurumsallaşma çalışmaları ile grubun alımlarını yöneten şirket halini aldı. 2018 yılından itibaren grup şirketlerinin ortak satın alımlarını yönetmekte, buna ek olarak halen proje bazlı alım satım operasyonlarını yönetmekte, proje bazlı iç ve dış ticaret işlemlerini de deneyimli ekibi ile birlikte yürütmektedir. Bünyesinde yer alan insan kaynakları, satın alma, destekler ve teşvikler, kalite güvene ve kurumsallaşma, bilgi sistemleri ve muhasebe ekibi grup şirketlerine bu alanlarda hizmetler de sunmaktadır.

Ticaret

Kozmetik Yatırımları

Alor A.Ş.'nin iki ana ytırım grubundan biri olan kozmetik grubunda uluslararası markaların perakende ve e-ticaret ile satışının yanında kendi geliştirdiği kozmetik projelerini kendine ait markalar altında da hizmete sunmaktadır. Cosmobrands+, Tolia, Twelve, Laura Salazar Sudamericana, CosmoTherapy ve Loot markalarını da bünyesinde barındırmaktadır.

Gıda Yatırımları

Alor A.Ş., gıda grubunda ilk yatırımını Portekiz'in ünlü turtalarının zincir üretici ve dağıtıcısı Nata Lisboa ile yapmıştır. Türkiye'de ilk kez açılacak bu cafe-restoranlar ile yeni bir yolculuğa çıkan Alor, 5 yıl içerisinde 8 cafe-restoran sayısına ulaşmayı amaçlamaktadır. 2023 yılı itibari ile alt bayilikler verilmesi planlanmaktadır.

Yatırım Alanları

Gıda Yatırımları
Kozmetik Yatırımları

Kuruluş Yılı

2010

Çalışan Sayısı

20+

Ödenmiş Sermaye

500.000 TL